herbata

Czarna herbata – z czego słynie

Można zaryzykować stwierdzenie, iż czarna herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów, po które sięgamy. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej śniadania lub kolacji. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak napar na bazie czarnej herbaty wpływa na nasz organizm. Dobrze byłoby zatem zapoznać się z właściwościami herbaty czarnej, których jest naprawdę całkiem sporo. 

Bogactwo antyoksydantów

Herbata czarna stanowi całkiem pokaźną skarbnicę cennych dla naszego zdrowia antyoksydantów. Jak powszechnie wiadomo, są one w stanie neutralizować wolne rodniki. Dzięki temu można zaś w znaczącym stopniu zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych schorzeń. Mowa tu chociażby o infekcjach sezonowych czy o chorobach nowotworowych. Ważne jest jednak regularne picie czarnej herbaty, jeśli ma ona wzmocnić odporność naszego organizmu. Dzięki wspomnianemu naparowi można także w dość skuteczny sposób dodać sobie energii do działania. Herbata czarna nie działa co prawda tak silnie pobudzająco jak kawa, ale powinna pomóc. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych względów źle reagują na napar na bazie kawy. 

Za co jeszcze warto docenić herbatę czarną?

Czarna herbata jest ceniona nie tylko za działanie pobudzające i antyoksydacyjne. Większość osób ceni ją także ze względu na wyjątkowy smak. Warto zadbać o to, aby czarna herbata była produktem wysokiej jakości. Najlepiej więc zakupić ją w herbaciarni. Można zdecydować się na zakup różnych wersji smakowych. Niektórym osobom do gustu mogą przypaść herbaty czarne z dodatkiem suszonych owoców bądź płatków kwiatów. Warto testować różne warianty smakowe, bo wówczas na pewno uda nam się znaleźć ten, w którego smaku i zapachu zakochamy się na dłużej. Czarną herbatę można pić zarówno solo, jak i z dodatkiem syropów bądź miodów. Tak naprawdę, każdy z nas może wybrać swoje ulubione dodatki. Jeśli jednak dodajemy do herbaty miód, róbmy to wtedy, gdy jest już lekko ostudzona.